11. 5. Padangos
Kokiomis padangomis galima važiuoti vasarą, o kokiomis – tik žiemą? Kada ir kaip jas reikia pasikeisti? Kaip patikrinti, ar padangos dar tinkamos naudoti? Ką reiškia žymėjimai ant padangos? Kada ir kaip reikia tikrinti padangų slėgį bei kuo rizikuojate važinėdami su netinkamomis padangomis? Apie visa tai – šioje pamokoje: Kada reikia pasikeisti padangas?
Nuo lapkričio 10 iki kovo 31 dienos leidžiama važiuoti tik žieminėmis, universaliomis arba dygliuotomis padangomis. Draudžiama važiuoti vasarinėmis padangomis.
Nuo iki balandžio 10 iki lapkričio 10 dienos leidžiama važiuoti tik vasarinėmis, universaliomis arba žieminėmis padangomis. Draudžiama važiuoti dygliuotomis padangomis. Kokias žiemines padangas naudoti? Lengvųjų automobilių padangų rašo protektoriaus gylis žiemą negali būti mažesnis nei 3 mm. Tačiau tai tik minimalūs reikalavimai, važiuoti esant tokiam susidėvėjimui jau nebe taip saugu.
Padangų protektoriaus gylį galima pamatuoti specialiu matavimo įrenginiu arba tiesiog slankmačiu, liniuote. Atkreipkite dėmesį, kad padangų protektoriaus gylis ne visada parodo tikrąją padangų būklę. Jei jos naudojamos 5 ar net 10 metų, jų guma gali būti visiškai sukietėjusi ir praradusi reikiamas savybes. Tokiomis padangos važiuoti taip pat nebesaugu. Kaip pažymėti automobilį su dygliuotomis padangomis? Automobilio su dygliuotomis padangomis gale turi būti priklijuotas skiriamasis ženklas – baltas lygiakraštis trikampis su raudonu apvadu ir padangos dyglio simboliu viduryje. Trikampio kraštinės ilgis – 200–300 mm, apvado plotis – 1/10 kraštinės ilgio:
Kaip patikrinti, ar padangos yra tinkamos važiuoti?
Žieminės padangos žymėjimas M+S (angl. mud + snow, padanga tinkama važiuoti sniegu ir purvu) bei snaigės simbolis žymintis, jog padanga tinkama važiuoti žiemos sezonu. Ką reiškia skaičiai ant padangos?
Pavyzdžiui, užrašas 185/70 HR15 89H ant padangos šono reiškia:
Kaip patikrinti, kada pagaminta automobilio padanga? Tai parodo 4 skaitmenų skaičius ant padangos šono. Pavyzdžiui, skaičius 3415 atskleidžia, kad padanga pagaminta 2015 metų 34 savaitę. Kuo rizikuojate važiuodami netinkamomis padangomis?
Kada reikia tikrinti slėgį padangose? Prieš važiavimą, kai padangos šaltos. Tiksliausiai oro slėgį padangose galima pamatuoti dar nepradėjus automobiliu važiuoti, kol padangos dar šaltos. Kai su automobiliu pasivažinėjama, tai slėgis dėl padangų įšilimo truputį pakyla ir matavimo rodmenys nebebus tokie tikslūs.
Padangų slėgį tiksliausia tikrinti prieš išvažiuojant, kol padangos šaltos Ko reikia norint pakeisti automobilio ratą?
Norint pakeisti ratą jums reikės: atsarginio rato, keltuvo (domkrato), rakto ratams (kryžiaus). Dar pravers kaladėlė (ratui paremti), pirštinės ir pompa (jei ratas nepripūstas). Į ką reikia atkreipti dėmesį keičiant automobilio ratą?
Kam reikalingi ant ratlankio primontuoti svareliai? Svareliai ant ratų reikalingi tam, kad ratas būtų subalansuotas ir važiavimo metu nevibruotų. Kartais šie svareliai nukrenta, ypač tie, kurie yra priklijuojami (lietų ratlankių), tada ratas yra išbalansuotas ir važiuojant didesniu greičiu, vairo ratą pradeda sukinėti į šonus ir automobilis tampa sunkiau valdomas. Tokiu atveju, būtina iš naujo subalansuoti ratus, nes to nepadarius, ne tik blogiau valdomas automobilis, bet ir ne vienodai dyla padanga.
Svareliai reikalingi, kad ratas būtų subalansuotas ir važiavimo metu nevibruotų. XXX. Transporto priemonių reikalavimai (223-235 p.) Turite klausimų? Prisijunkite ir rašykite komentaruose: |
0 comments